Inżynier Sowa Marta Serafin

inz.sowa to JA - Marta Serafin - inż - bo taki mam oficjalnie tytuł - sowa - bo najpełniej odbieram świat wieczorami i nocą. Osiem ramion wyposażonych w setki przyssawek pozwala mi na skomplikowane ruchy, dlatego odnajduje się w roli kierownika budowy, konstruktora, ceramika, tkacza, rzemieślnika, instruktora rzemiosła, koordynatora projektów, łącznika, społecznika, opiekuna i wielu, wielu innych.


Dlaczego więc wybrałam rzemiosło?  Rzemiosło to moje dziedzictwo - Dziadek zawód szkutnik a Babcia pokazała mi na czym polega ludowe rzemiosło (przędza, tkactwo, plecionkarstwo). Dziedzictwo zamrożone na wiele lat, aż w końcu zajęło właściwą pozycję w moim życiu. Tworzę jako Inżynier Sowa w Krakowie na Zabłociu wraz z bandą rzemieślników w Warsztacie Rzemiosł Różnych WRR . Obecnie skupiam się na ceramice użytkowej, moje korzenie zapuszczam w naturze, czerpiąc z wdzięcznością inspiracje by móc ją tworzyć w sposób wyjątkowy. Zależy mi na tym by piękno natury i prostota emanowały z moich projektów. Planując nowe kolekcje i wyroby myślę o moich odbiorcach, skupiam się na użyteczności i prostocie naczynia. Tworzenie jest dla mnie niezmiennym zachwytem, doświadczaniem, czuciem i eksperymentowaniem.

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).