DVORUS

DVORUS czyli nasz duet Mirka Dworak i Magda Trzaskowska.


Przez wiele lat wspólnie pracowałyśmy dla jednej z polskich korporacji z segmentu fashion. Czerpałyśmy z tego wiele satysfakcji, do momentu, w którym design zaczął przegrywać z arkuszem excel i statystykami.


W opozycji do standardów korporacyjnych postanowiłyśmy powołać do życia własną markę, w której wizja projektowa nie będzie niczym skrępowana, gdzie projekt jest najważniejszy, bez względu na to jaką ilość tkaniny pochłonie i jakiego nakładu pracy będzie wymagał.


Nasza pierwsza kolekcja nazywała się "Differently" i stała się naszym wyznacznikiem. INACZEJ u nas jest w każdym aspekcie.


W ramach tej koncepcji łączymy projektowanie odzieży z projektowaniem wnętrz, tworząc spójną koncepcję lifestylową. 


Staramy się kreować rzeczywistość nie zapominając o własnych fascynacjach, upodobaniach i korzeniach. Fascynuje nas filozofia wabi-sabi i azjatycka estetyka designu. Dekonstrukcja i swoiste ciuchowe transformers to nasz element rozpoznawczy. 


Uważamy, że produkt dobrze zaprojektowany, bez względu na to czy mówimy o ciuchach, meblach , lapach, samochodach, czy o czymkolwiek innym, ma szansę przetrwać okresowe trendy i zachwycać nawet po 50-ciu czy 100 latach od jego powstania. Jesteśmy marka niszową nastawioną na oferowanie klientom unikatów, dlatego tez każdy model szyjemy tylko w 20 egzemplarzach i basta! Ewentualnie może pojawić się ponownie w innym kolorze czy w innym gatunku tkaniny, ale nigdy ponad kolejne 20szt 


Stawiamy na rzetelny warsztat. Większość kolekcji powstaje w naszej pracowni. Kupując nasze produkty macie gwarancję zakupu rzeczy zaprojektowanej i wykonanej przez projektanta.


Jeśli ze względów technologicznych lub potrzeby posiadania specjalistycznych maszyn nie jesteśmy w stanie same wykonać naszych produktów, wówczas współpracujemy z firmami, które podzielają nasze zamiłowanie do rzeczy pięknych i niepowtarzalnych i które są gotowe, tak jak my produkować odpowiedzialnie niewielkie ilości wg naszych projektów.

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).