Dydek Design

Tak na krótko w jednym zdaniu to jesteśmy we dwie, mama z córką które razem planują, projektują i produkują zarówno ubrania jak i dodatki do wnętrza.


A skąd takie zróżnicowanie? Mama, z zawodu jest krawcowa i kiedyś szyła kostiumy w jednym z krakowskich teatrów. Na jakiś czas zmieniła zawód ale szycie pozostało mamy pasją – szyła dla mnie sporadycznie a kiedy moje dzieciaki się pojawiły, to dla wnuków tworzyła małe cuda.


Zawsze zwracała uwagę na tkaniny, jakość wykonania i design


Zamiłowanie do drewna i wyposażania wnętrz – to jest można powiedzieć mój part dydku . Możliwość wykorzystania tego naturalnego surowca, techniki obrabiania i całe zaplecze powiązane z technologią drewna - w te szczegóły wprowadził mnie mój mąż, stolarz który tworzy z zamiłowania i z pasji. To dzięki męża wsparciu tak naprawdę mogłyśmy z mamą zrealizować nasze przedsięwzięcie. Między Kalwarią Zebrzydowską, słynącej od lat z meblarstwa, oraz Lanckoroną  to tutaj znajduje się stolarnia i pracownia z której możemy korzystać. Tutaj powstają nasze prototypy.


Przy ubraniach te prototypy dopracowuje mama z pomocą Pani Basi, która jest niesamowitym fachowcem w świecie krawiectwa. Ubrania dla dzieci szyjemy takie, jakie u nas się najbardziej sprawdziły – czyli wygodne i dobrej tkaniny. Tkaninę wybieramy same w Łodzi – wolimy dotknąć i zobaczyć nasz materiał na żywo zanim zdecydujemy się jego użyć.


Prototypy testowane są najczęściej przez moich dzieciaków – Lenę i Leona, które w dydku też mają swój wkład. To Lena nazywała swojego brata ‘dydek’ kiedy się urodził i kiedy zastanawiałyśmy się nad nazwą naszej firmy to właśnie Lena zaproponowała dydka. Nasze logo można powiedzieć że też Lena zaprojektowała, ponieważ jest to właśnie Leny pismo, które zaprzyjaźniona grafik przełożyła na plik cyfrowy.


Jeśli chodzi o produkty z drewna, to nasze cuda powstają z pomocą mojego męża oraz najlepszą ekipą stolarską, czyli Stasia, Krzyśka, Szymka no i oczywiście obu Piotrków.


A z kolei Paweł, Grzegorz, Pan Wiesław i  Marek tapicerują nasze dodatki do pokoi.


Do naszej produkcji używamy wyłącznie drewna certyfikowanego FSC czyli takiego którego pochodzenie jest kontrolowane a z kolei do lakiery i farby są atestowane i na bazie wodnej – czyli w pełni bezpieczne, nie toksyczne i nie wywołujące alergii.


Jako że produkujemy nasze rzeczy sami, to gdy byście chcieli coś zamówić w innym wymiarze lub kolorze, to proszę napiszcie do nas.


Jeszcze kilka słów o obuwiu które u nas znajdziecie – współpracujemy z dwoma firmami które produkują obuwie dziecięce od pokoleń i z pasją. Część z nich jest ręcznie wykonywana na zamówienie.


Wszystkie buciki zostają wykonane z najwyższej jakości skóry i produkcja ich odbywa się w całości pod Krakowem. Jak już wspominałam nie są to wielkie fabryki, tyko rodzinne firmy w których produkcja odbywa się w dużym stopniu ręcznie.


Jeśli macie pytania do nas, do naszych produktów czy też chcecie się podzielić opinią, to zapraszamy do kontaktu przez maila (showroom@dydekdesign.com) czy też telefonicznie (604 14 07 22).

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).