Współpraca

Forum Designu to nowatorska propozycja dla niezależnych Twórców i Designerów, którzy chcą sprzedawać i promować swoje produkty na żywo – bez prowizji sklepu, w najmodniejszym miejscu na mapie Krakowa!

Nasz pomysł jest projektem non profit. Wszystkie koszty związane z czynszem, pracownikami oraz utrzymaniem showroomu pokrywane są wspólnie. Zależy nam na promocji innowacyjnego Designu w Polsce, ponieważ wierzymy, że warto inwestować w polski kapitał oraz potencjał sklepów, w zastępstwie znaków towarowych i masowych marek. Razem tworzymy ,,miasto w mieście” kreatywne miejsce dla ludzi z pasją i centrum eventowe.

Nasz główny cel to wykorzystanie potencjału miejsca i promocja Designu w Krakowie, który tego potrzebował. Jeśli chcieliby Państwo stworzyć strefę swoich produktów u nas – byłby to swojego rodzaju przedłużenie marki i doskonała możliwość do prezentacji asortymentu w Krakowie. Gromadząc wielu projektantów, firm i sklepów z designem – w jednej przestrzeni zyskujemy liczne grupy klientów w niezwykłym miejscu – najpierw w starych kuchniach hotelu Forum, a teraz w starych zakładach tytoniowych, zaprojektowanych na nowo przez artystę street artowego – Nawer’a!

Nowa siedziba Forum Designu na ul. Dolnych Młynów – to unikatowe miejsce powołane do życia przez fundację Tytano – miejski ekosystem idei, to szerokie możliwości i ponad 15.000 metrów kwadratowych. Inspirujące i pełne oddechu miejsce do wszelkich prac twórczych, przestrzeń przyjazną dla artystów oraz pasjonatów zainteresowanych kulturą. Tu twórczość spotka się z biznesem i nauką.

Jest to pierwsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce. Zdaliśmy sobie sprawę, że był potrzebny salon, gdzie projektanci mogą zaprezentować swoje projekty, a klienci będą mogli zobaczyć u nas produkty które chcą nabyć w Internecie, będą mogli je u nas także zamówić /kupić bez marży lub po zobaczeniu oferty dostaną Państwa katalog/wizytówkę aby się już osobiście skontaktować. Nie każdy może pozwolić sobie na własną galerię, a u nas projektanci traktują tą przestrzeń jako swój własny salon pokazowy/showroom. Do współpracy zapraszamy tylko starannie wyselekcjonowane marki – stworzyliśmy miejsce wyjątkowe, gdzie można znaleźć nowe formy mebli, unikatowe dodatki do wnętrz, eko design, szereg inspiracji i strefę architekta.

Naszym patronem jest Elle Decoration oraz wiele mediów lokalnych i ogólnopolskich (RMF Classic, Chili Zet Dziennik Polski, Miasto Kobiet, 4 Kąty, Dom i Wnętrze itd); Forum Designu to projekt który konsoliduje różne podmioty związane z designem. Na podstawie świetnie działającej platformy Forum Mody stworzyliśmy podobne miejsce ze sztuką użytkową.DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ?
 • Projekt Tytano to miejsce, które każdego dnia odwiedzane jest przez setki mieszkańców Krakowa i turystów spragnionych dobrej kuchni, dobrej muzyki i ciekawych alternatywnych imprez. Oferta rozrywkowo kulturalna tego miejsca powoduje, że to najmodniejszy adres na mapie Krakowa!
 • Atrakcyjna lokalizacja przy ul. Dolnych Młynów (5min od Rynku Głównego) zapewnia duży ruch odwiedzających, oraz w trakcie organizowanych imprez (kilku tysięcy osób miesięcznie)
 • Stworzenie własnej ekspozycji – bez konieczności opłacania czynszu, zatrudniania pracowników, prowadzenia księgowości czy dbania o ekspozycję swoich produktów – pobieramy za to stałą opłatę miesięczną niższą od kosztów wynajmu i zorganizowania własnego sklepu. To bardzo prosty i minimalnie angażujący sposób sprzedaży bezpośredniej i marketingu eksponatów
 • Aktywnie promujemy Forum Designu w mediach tradycyjnych, internetowych, niestandardowych oraz mediach społecznościowych (prawie 20 tys fanów na naszych profilach FB!)
 • Możliwość własnego kreowania przestrzeni wystawienniczej lub z pomocą naszej dekoratorki Moniki Pietras
ZASADY WSPÓŁPRACY:
 • Sprzedaż eksponatów jest bez marży Forum Designu, dzięki czemu jest to najbardziej opłacalny kanał sprzedaży. Dokładnie jak we własnym sklepie
 • FD jest obsługiwany przez zatrudnionych przez nas pracowników, którzy dbają o ekspozycję, opowiadają o produktach i markach, przyjmują i wysyłają towar (obejmuje to również sprzedaż produktów przez internetową platformę sprzedażową, która się tworzy) oraz prowadzą ewidencję sprzedaży
 • Platforma ma wspólną politykę promocyjną i infrastrukturę obejmującą: menedżera sklepu, specjalistów od promocji i reklamy, internet, czytnik kart, alarm, ubezpieczenie, usługi dekoratora dbającego o ekspozycję produktów, a podczas wydarzeń nawet do 8 pracowników obsługujących wzmożony ruch – dbamy za Wystawiającego o każdy aspekt sprzedażowy i promocyjny
 • Jedyny koszt – to opłata stała w zależności od powierzchni. Wystawiający decyduje o wielkości powierzchni – od 1m, 2m, 3m – do 20m
 • Możliwość wypowiedzenia umowy z zachowaniem 1-miesięcznego okresu
 • Transfer pieniędzy za sprzedany przedmiot do 3 dni roboczych na konto wystawiającego

Chcemy, aby to miejsce wyznaczało nowe kierunki w kulturze, designie i rozrywce, stało się swoistą wizytówką kulturalnego Krakowa. Inicjatywa Tytano, w której uczestniczy Forum Designu, stała się otwartą areną działań społecznych i artystycznych, na wzór kolonii Londynu, Berlina czy Nowego Jorku, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą realizować ciekawe i twórcze projekty i rozwijać swoją działalność. Zarówno ciekawych twórców, ludzi wolnych zwodów jaki i osoby, które szukają nowych doświadczeń artystycznych i zawodowych, które docenią twórczy tygiel, w którym łączą się rozwiązania biznesowe z twórczością.

Uwalniając miejską strefę zbiorowej kreatywności, chcemy zwiększyć radość z działania i wspólnego efektywnego funkcjonowania małych jednostek z dużymi podmiotami. Miejsce jest pomostem łączącym tradycyjny showroom z koncepcją bezpośredniego obcowania z twórcą oraz ideą Designu.

Zapraszamy do współpracy Państwa ponieważ wierzymy, że dzięki Forum Designu klienci będą mogli poznać takie sklepy jak Państwa bliżej!
Z uwagi na ograniczoną powierzchnię, możemy przyjąć jeszcze tylko 2-3 marki. W wypadku wyrażenia zainteresowania naszą propozycją współpracy lub dalszych pytań w zakresie modelu współpracy oraz jej warunków, prosimy o możliwie niezwłoczny kontakt.
Forum Designu jest idealną przestrzenią do stworzenia różnorodnych wydarzeń. Od wystaw, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich po sesje zdjęciowe i warsztaty. Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem swojego eventu u nas, nasz zespół chętnie pomoże Ci w jego planowaniu i przygotowaniu. Zapraszamy do współpracy!


close