Creative Dispatch

CREATIVE DISPATCH - Maja Nowakowska, artystka specjalizująca się w cyfrowym kolażu. Studia filmoznawcze i pasja do ruchomych obrazków, nieustannie dostarczają jej wizualnych inspiracji do tworzenia nowych światów. Bezkrytyczna miłośniczka filmów Wesa Andersona i Xaviera Dolana. 


W swoich kolażach najchętniej sięga do lat 70. - do koloru, klimatu, analogowych zdjęć z przyjemnym, miękkim szumem. Grafika w jej wykonaniu to efekt eksperymentu i autoterapii, a kolaż to najwdzięczniejsze medium dla nieskrępowanej wyobraźni i pole do skomentowania absurdów codzienności.


Kolaże w pracowni Mai powstają tylko cyfrowo z szacunku do dzieł skończonych i papieru, którego nie ma serca rozdzierać na kawałki. Cyfrowe prace są powoływane do życia w formie plakatów o niezwykłej jakości, drukowanych pigmentowo na papierze Hahnemühle 300 gsm. Sposób druku i gruby papier o delikatnie porowatej fakturze idealnie wyciąga głębię kolorów, oddaje nasycenie i podkreśla wszystkie szczegóły grafiki.  

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).