Furora Handmade Knitwear

Furora to polska marka założona w 2019 roku. Projektantką jest Małgorzata Wiatr, która z designem i sztuką jest związana od 30 lat.  


Furora to w 200% ręcznie robione swetry, dzianiny i akcesoria . Dlaczego 200%? Ubrania Furory powstają z surowców pierwotnych. Oznacza to, że każda wełna skręcana jest w studio metodą tradycyjną na kołowrotku. Dzięki takiemu procesowi produkcji, jesteśmy w stanie bardzo rzetelnie selekcjonować materiały i ich pochodzenie. Wybieramy wełny ze źródeł takich samych, jak luksusowe domy mody, z tą różnicą, że one posiadają własne centra przemysłowe. Nasze wełny nie są dostępne w regularnej sprzedaży w motkach ponieważ zapewne ich cena byłaby zawrotna.


Furora to marka która nie idzie na kompromis. Nasze wełny są najwyższej jakości , co potwierdzają liczne certyfikaty takie jak no-mulesing, GOTS, GRS czy OEKO-TEX 100. Nasze swetry wełniane mogą z powodzeniem nosić również weganie! Na każdej metce znajduje się szczegółowy opis pochodzenia i rodzaju wełny wraz z określeniem szlachetności danej wełny.


Miarą szlachetności wełny jest mikron. Im szlachetniejsza wełna tym ma mniej mikronów. Najdroższe wełny mają 14 mikronów. Najtańsze nawet 45mikronów.


Swetry Furora wykonane są najczęściej z wełen o szlachetności 19 mikronów (szlachetność kaszmiru) oraz 21 i 23 mikrony w zależności od wymagań danego modelu. Dla skór bardzo wrażliwych polecamy 19 mikronów.


Każdy klient ma możliwość zamówienia swetra z danego modelu w swoim ulubionym kolorze. Furora oferuje ponad 100 kolorów wełny. 


Dla osób z atopowym zapaleniem skóry polecamy wełnę merynosów o właściwościach leczniczych o mikronażu 14 mikronów. Występuje on jednak tylko w naturalnym kolorze. Furora jest jedyną w tej chwili marką na świecie, która tworzy ręcznie robione swetry również z takich materiałów jak mięta, kukurydza, wodorosty czy też tak niezwykłych jak 100% biodegradowalna sproszkowana perła.  Ręcznie robione swetry Furora to nie tylko niezwykła jakość ale również niepowtarzalny design. Łączenie różnych technik pozwala nam uzyskać niespotykane rezultaty. 


Zapraszamy do zakupów.


Noś Furorę i rób furorę! 

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).