Dorota Borodziuk

Łączę malarstwo z mitologią, kreując bohaterów greckich wierzeń z użyciem światła i geometrii. Magnetyzm foremny wyrażony w 360° to najsilniejsza więź, jaka łączy mnie z kwadratem, któremu oddaję szacunek poprzez wyeksponowanie jego głębi za pomocą ubogiej palety barw, z wykorzystaniem farb matowych i błyszczących, z elementami szlagmetalu/szlagaluminium, kontrastu, faktury i światła. To dzięki niemu obrazy są wiecznie żywe, a po zakończonej przeze mnie pracy rozpoczyna się dialog pomiędzy mną, artystą, a Tobą, odbiorcą sztuki. 


Z mojej ręki nie wyjdzie nigdy kopia ręcznie namalowanych obrazów, pomimo, że w dobie obecnych technik cyfrowych rynek pozwala na tworzenie pięknych i kreatywnych przedmiotów. Prezentacja mojej sztuki na innym rodzaju medium niż oryginalne płótno to cios dla odbiorcy i dla mnie jako artysty. Płaskie fotokopie moich dzieł nigdy nie dotkną Twojej duszy tak, jak podczas eksplorowania sztuki face to face. To tak samo, jak nie można przytulić się do utęsknionej osoby na odległość. Dlatego właśnie stworzenie cyfrowej kopii odebrałoby tym bohaterom tchnienie, a mnie i Ciebie pozbawiło rozmowy, która nieustannie toczy się między nami dzięki unikatowej mocy światła.

Tworzę obrazy także na zamówienie. 
Jeśli masz pytania, interesuje Cię współpraca, obraz lub dobra energia, pisz śmiało.


Zapraszam Cię na moją stronę internetową, na której dowiesz się więcej o mojej twórczości i o tym kim jestem. Znajdziesz mnie też na Instagramie.

www: dorotaborodziuk.pl
Inst: @dorotaborodziuk
zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).