Samarth Home Design

Samarth to dynamicznie rozwijająca się polska marka, stworzona z myślą o kliencie poszukującym niepowtarzalnych, najwyższej jakości dodatków do wnętrz w segmencie premium.


Dywany Samarth są tkane ręcznie, z wykorzystaniem naturalnych surowców – nowozelandzkiej wełny merino, jedwabiu artystycznego, wiskozy i bawełny. Powstają w Indiach, w stanie Uttar Pradesh, w zakładach rzemieślniczych kultywujących sztukę tkacką od pokoleń.  


Kierując się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu i aspektami zrównoważonego rozwoju, marka Samarth podejmuje współpracę z indyjskimi kontrahentami zrzeszonymi w fundacji Rugmark, stojącej na straży przestrzegania praw pracowniczych i wspierającej system edukacji dzieci artystów rzemieślników. Do produkcji dywanów wybierane są wyłącznie najwyższej jakości surowce włókiennicze, a gotowe produkty pakowane w biodegradowalne materiały.


Dywany Samarth łączą tradycyjne techniki tkackie z nowoczesnym wzornictwem. Dostępne są w dwóch bazowych liniach – Basic i Abstract, oraz w kolekcjach specjalnych: Limited (pojedyncze egzemplarze tkane z naturalnego jedwabiu) i Bolesławiec (powstałej we współpracy z Manufakturą ceramiki w Bolesławcu).

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).