Format-ka Kasia Ambroziak

Format-ka jest małą pracownią krawiecką, która powstała z pasji oraz potrzeby kreatywnego tworzenia. W genach odziedziczyłam miłość do staroci, rzeczy z poprzednich epok. Po tacie zacięcie do wszelkiego rodzaju napraw. Po babci – krawcowej – maszynę do szycia. Swoją przygodę zaczęłam od szycia i przerabiania kupionych torebek, tak żeby były wygodniejsze, bardziej funkcjonalne, albo zwyczajnie ładniejsze.


Teraz przerabiam i szyję własne torebki z materiałów używanych, z drugiej ręki, z odzysku. Wyszukuję i recyklinguję materiały niechciane, nieprzydatne do niczego w swojej formie i daję im drugie życie. Z odrzutów poprodukcyjnych szyję frotki. Ze swetrów patchworkowe narzuty, a wełnianych "resztek" używam jako wypełnienia do poduszek. Ogromną radość daje mi tworzenie pięknych i unikalnych przedmiotów. Każda praca ma swój charakter i indywidualność. Jednocześnie mam poczucie, że Format-ka chociaż trochę realizuje się w misji dbania o naszą Planetę, bo szyjąc rzeczy w trendzie #trashion zamieniam śmieci w użyteczne rzeczy.

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).