Oryginalna chromowana lampa biurkowa, ze stożkowym włącznikiem na podstawie. Lata 60. XX w.

Sosenko Antyki

359,00 zł

Opis

Przedmiot o prostej formie oraz lustrzanej powierzchni doskonale odbijającej światło. Chrom metaliczny jest srebrzystoszarym metalem z błękitnym połyskiem. Posiada ochronną powłokę zabezpieczającą przed korozją metalu. Ze względu na swoje antykorozyjne właściwości jest stosowany jako zewnętrzna warstwa pokrywająca elementy stalowe. Warstwa taka spełnia swoje zadanie pod warunkiem, że jest szczelna i ciągła. W przypadku nieciągłości powłoki chromowej powstaje ogniwo korozyjne. Nazwa wywodzi się od greckiego słowa „chroma” oznaczającego „kolor”.

 

Lampa składa się z płaskiej podstawy, prostego klosza oraz elastycznego ramienia, które umożliwia swobodne ustawienie kierunku światła. Forma przedmiotu nawiązuje do stylistyki niemieckiego designu XX wieku. Na wzornictwo tego okresu duży wpływ miało dziedzictwo Bauhausu - szkoły artystyczno-rzemieślniczej założonej w 1919 roku w Weimarze przez Waltera Gropiusa, a ostatecznie zamkniętej w 1934 roku.

 

Idea Bauhausu zakładała, że projektowanie jest zarówno sztuką jak i nauką a przedmioty, które tam powstawały były nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Oprócz czystej ergonomii  zwracano dużą uwagę na potrzeby emocjonalne, co było wówczas bardzo nowatorskim podejściem. Prezentowana lampa z pewnością znajdzie uznanie wśród znawców i miłośników dobrego wzornictwa.

Szczegóły:

Wysokość: 40 cm

Materiał: stal

Kolor: srebrny chrom

Dostawa i płatność

Zamówienie zostanie wysłane do 48 godzin po zaksięgowaniu płatności za wyjątkiem produktów robionych na zamówienie, które mają w opisie informację o czasie produkcji.

Inne przedmioty projektanta: Sosenko Antyki

zobacz wszystkie

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).