Lampka biurkowa - reflektor. Metal chromowany i lakierowany na biało. Lata 60. XX w.

Sosenko Antyki

350,00 zł

Opis

Lampka z metalu lakierowanego farbą emaliową. Klosz lampki w formie kulistego reflektora w kolorze białym. Miejsce na żarówkę wyróżnione grubym chromowanym pierścieniem. Całość przymocowana do niewielkiej podstawy w formie półkuli za pomocą metalowego, półkolistego elementu, który umożliwia ustawienie lampki pod dowolnym kątem. 

Charakterystyczny motyw reflektora, stosowany w różnej skali, był często wykorzystywany przez artystów wzornictwa użytkowego projektujących w  latach 60. XX w. Reflektor to lampa, która dzięki zastosowaniu zwierciadła skupiającego świeci w określonym kierunku. Reflektory we wzornictwie przemysłowym wywodzą swą formę od reflektora samochodowego, latarni morskiej lub tzw. szperacza 

Prezentowaną lampę średnich rozmiarów wyróżnia przede wszystkim projekt oparty na połączeniu dwóch sferycznych form.  

Lampa w pełni funkcjonująca. Elektryka bez zastrzeżeń.

Szczegóły:

Wysokość: 20cm

Materiał: Metal lakierowany

Kolor: Biały

Dostawa i płatność

Zamówienie zostanie wysłane do 48 godzin po zaksięgowaniu płatności za wyjątkiem produktów robionych na zamówienie, które mają w opisie informację o czasie produkcji.

Inne przedmioty projektanta: Sosenko Antyki

zobacz wszystkie

zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).